Slanický ostrov umenia

Výstavy tradičného ľudového umenia zo zbierok z Oravskej galérie sa nachádzajú v krásnej prírodnej oblasti Slanického ostrova v strede Oravskej priehrady.

Okrem piatich dedín, ktoré navždy zmizli pod vodou z priehrady v roku 1953 sa zachoval len malý kopec so zachovalým barokovým kostolom a krížnou cestou, ktorá bola významnou črtou Slanickej osady. Pár rokov neskôr, v rokoch 1971-1973 bol uskutočnený nápad otvoriť výstavu Oravskej Galérie,

Vo vnútri kostola (s fasádou k obdobia klasicizmu) sa nachádza výstava s názvom „tradičné a ľudové sochy a maľby“. Pod holým nebom, sa nachádzajú kamene známe ako zbierka kamenných sôch z Oravy z XVIII-XIX storočia. V starobylej krypte je možné vidieť výstavu histórie zatopených dedín a tiež výstavbu a prestavbu Oravskej priehrady.

IMG_20140617_125717

Je to jedinečná výstava a taktiež najnavštevovanejšie miesto na Orave, možno tiež vďaka lodi, ktorá vás zavezie až na ostrov. Táto loď premáva zo Slanice a je vychutnať si ju môžete len počas letnej turistickej sezóny.

IMG_20140617_125746

IMG_20140617_130143

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>